Objevte Evropu na kole!

 
EuroVelo je síť 14-cti dálkových evropských stezek propojujících celý evropský kontinent trasami pro cyklisty. Síť evropských cyklistických stezek vzniká pod patronátem Evropské cyklistické federace (ECF). Tyto trasy jsou určeny k využití nejen dálkovými cykloturisty, ale také místními obyvateli ke každodenním cestám. Z celkové délky přibližně 60 000 kilometrů projektovaných tras je jich zatím v provozu něco přes jednu třetinu, tedy 20 000 kilometrů. Trasy jsou tvořeny jak existujícími cyklostezkami a silnicemi, tak i s navrhovanými a plánovanými stezkami, které jsou potřebné pro jejich propojení. Plánuje se, že síť bude dokončena do roku 2020. 
 
Českou republiku křižují čtyři trasy těchto mezinárodních cyklostezek a to trasy EuroVelo 4, 7, 9 a 13. Součástí trasy EuroVelo 9 (Baltik – Adriatic) jsou také 2 úseky na Cyklostezce Brno – Vídeň.Trasa EuroVelo 9

Jantarová stezka byla v dávné minulosti známa jako důležitý dopravní koridor určený k přepravě jantaru. V dnešní době svými bezmála 1930 kilometry patří mezi kratší trasy Eurovelo s pořadovým číslem 9.
EuroVelo 9 začíná v polském přístavním městě Gdaňsku a končí na jihu Chorvatska ve městě Pula.
Trasa nabízí řeky, moře a hory. Cyklostezka Brno – Vídeň je součástí této trasy v  úseku Brno – Nový Přerov a na území Rakouska v úseku Mistelbach – Vídeň.


 
 • 4.7.2018
  Evropská asociace Greenways (EGW...

  Evropská asociace Greenways (European Greenways Association EGWA) s...

   
  3.7.2018
  Sezonní cyklobusy - Wolkersdorf

  Početná skupina cyklistů se vydala v sobotu 30.6.2018 cyklobusem vy...

   
  Všechny aktuality
 • Všechny akce
 • Anketa
  Využijete možnost dopravit se na rakouskou část cyklostezky cyklobusem z Brna? Využijete možnost dopravit se na rakouskou část cyklostezky cyklobusem z Brna?
   
  27
   
  13
   
  4
 • Cyklostezka Brno-Vídeň

  Cyklotrasa je na území ČR ve správě Cyklistické stezky Brno-Vídeň, dobrovolného svazku obcí v koridoru trasy.
  Sídlo a adresa:
  Cyklistická stezka Brno-Vídeň, dobrovolný svazek obcí
  Masarykova 100
  667 01 Židlochovice
  Kontakt:
  e-mail: info@brnoviden.cz
  T.: +420 776 869 077