Ukončení cyklistické sezóny 2015 v Rebešovicích navštívily dvě stovky cyklistů

   V sobotu 26. září 2015 se v obci Rebešovice uskutečnilo tradiční ukončení sezóny na cyklistické stezce Brno- Vídeň. Akce se uskutečnila za spolupráce obce Rebešovice a svazku obcí Cyklistická stezka Brno-Vídeň.
   Podle předpovědi měly přijít dešťové přeháňky, ale počasí cyklistům přálo. Meteoradar ukazoval, že se přeháňky těsně Rebešovicím vyhýbaly.
   Po příjezdu do rozlehlého sportovního areálu v Rebešovicích byli cyklisté vítáni koláči. Každý obdržel formou daru kšiltovku (s logem cyklostezky Brno – Vídeň a s vyznačením místa a roku akce), propagační materiály obce Rebešovice s vyznačením vytipovaných cyklistických okruhů a zapsal se do prezenční listiny. Již od 12 hodin bylo občerstvení připraveno a na místě setkání cyklistů hrála country skupina Tuláci. Cyklistickou tématiku setkání zdůraznili pozvaní velocipedisté na historických kolech v dobových kostýmech. Oficiální část setkání zahájil starosta obce Rebešovice Stanislav Němec, který přivítal všechny zúčastněné. Za Svazek obcí Cyklistická stezka Brno-Vídeň vystoupil starosta obce Žabčice a zastupitel Jihomoravského kraje Mgr. Vladimír Šmerda. Zdravici za město Brno předal primátor města Brna pan Ing. Petr Vokřál. Tajemník svazku CS B-V ing. Libor Šrámek vyzval přítomné cyklisty ke spolupráci při plánování dalšího rozvoje cyklostezky.
   Následoval doprovodný kulturní program.  Se svou taneční exhibicí vystoupily dvě skupiny děvčat. Hráči neobvyklého sportu Headis předvedli svoje umění ve hře hlavou na ping pongovém stole.
Koordinátoři z BESIPu pomocí speciálních brýlí prezentovali cyklistům jak je může ovlivnit únava, alkohol nebo drogy. Děti si u nich zkusit test z bezpečnosti provozu. Za odměnu dostaly bezpečnostní reflexní pásek.
   Všem přišlo vhod bohaté a hlavně velmi chutné občerstvení - maso na rožni, teplé uzeniny přímo z udírny. V historickém Zámeckém sklepě se podával burčák.
   I když bylo celkem chladné počasí, odjížděli cyklisté velmi spokojeni. Akce se vydařila díky pečlivé přípravě ze strany pořadatelské obce a ochotě dostatečného množství dobrovolníků. Za to patří zastupitelstvu obce Rebešovice velký dík. Popsané dokládají fotografie z akce.
Fotogalerie
 • 23. 8. 2022
  Ukončení sezóny na cyklostezce B...

  Ukončení sezóny se uskuteční na novém úseku v Rebešovicích.

   
  4. 8. 2022
  Rezervace cyklobusů

  Rezervace cyklobusů

   
  Všechny aktuality
 • září 2022
  poútstčtsone
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  Všechny akce
 • Anketa
  Využijete možnost dopravit se na rakouskou část cyklostezky cyklobusem z Brna? Využijete možnost dopravit se na rakouskou část cyklostezky cyklobusem z Brna?
   
  341
   
  78
   
  177
 • Cyklostezka Brno-Vídeň

  Cyklotrasa je na území ČR ve správě Cyklistické stezky Brno-Vídeň, dobrovolného svazku obcí v koridoru trasy.
  Sídlo a adresa:
  Cyklistická stezka Brno-Vídeň, dobrovolný svazek obcí
  Masarykova 100
  667 01 Židlochovice
  Kontakt:
  e-mail: info@brnoviden.cz
  T.: +420 776 771 689