V sobotu 3. května 2014 proběhlo otevření sezóny 2014 na cyklotrase Brno – Vídeň se setkáním cyklistů v příhraniční obci Hevlín.
 
Tento projekt byl podpořen z Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko jako aktivita projektu Na kole mezi Brnem a Vídní.
 
Trasa do Hevlína vedla ze dvou směrů, a to buď z Brna nebo z Vídně. I přes nepříznivé chladné počasí se akce zúčastnilo více než 300 cyklistů.  Cyklisté obdrželi upomínkový předmět a propagační leták cyklistické stezky s mapou.
 
Byli přivítání starostou obce Hevlín, předsedou cyklistické stezky a pozdraveni starostou města Laa an der Thaya Manfredem Fassem. V rámci kulturního programu hrála k poslechu živá hudba a vystoupily mažoretky z Karlova.
 
Následně byli cyklisté pozvání na komentovanou cykloprojížďku po městě Laa an d/T, při které byli cyklisté seznámeni s historií města a pozoruhodnými místy ve městě. Rakouská strana připravila cyklistům malé občerstvení.  Ze strany rakouského partnera byl natočen krátký spot z této prohlídky, který byl prezentován místní televizí. 

Fotogalerie
 • 4.7.2018
  Evropská asociace Greenways (EGW...

  Evropská asociace Greenways (European Greenways Association EGWA) s...

   
  3.7.2018
  Sezonní cyklobusy - Wolkersdorf

  Početná skupina cyklistů se vydala v sobotu 30.6.2018 cyklobusem vy...

   
  Všechny aktuality
 • Všechny akce
 • Anketa
  Využijete možnost dopravit se na rakouskou část cyklostezky cyklobusem z Brna? Využijete možnost dopravit se na rakouskou část cyklostezky cyklobusem z Brna?
   
  27
   
  13
   
  4
 • Cyklostezka Brno-Vídeň

  Cyklotrasa je na území ČR ve správě Cyklistické stezky Brno-Vídeň, dobrovolného svazku obcí v koridoru trasy.
  Sídlo a adresa:
  Cyklistická stezka Brno-Vídeň, dobrovolný svazek obcí
  Masarykova 100
  667 01 Židlochovice
  Kontakt:
  e-mail: info@brnoviden.cz
  T.: +420 776 869 077