V sobotu 3. května 2014 proběhlo otevření sezóny 2014 na cyklotrase Brno – Vídeň se setkáním cyklistů v příhraniční obci Hevlín.
 
Tento projekt byl podpořen z Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko jako aktivita projektu Na kole mezi Brnem a Vídní.
 
Trasa do Hevlína vedla ze dvou směrů, a to buď z Brna nebo z Vídně. I přes nepříznivé chladné počasí se akce zúčastnilo více než 300 cyklistů.  Cyklisté obdrželi upomínkový předmět a propagační leták cyklistické stezky s mapou.
 
Byli přivítání starostou obce Hevlín, předsedou cyklistické stezky a pozdraveni starostou města Laa an der Thaya Manfredem Fassem. V rámci kulturního programu hrála k poslechu živá hudba a vystoupily mažoretky z Karlova.
 
Následně byli cyklisté pozvání na komentovanou cykloprojížďku po městě Laa an d/T, při které byli cyklisté seznámeni s historií města a pozoruhodnými místy ve městě. Rakouská strana připravila cyklistům malé občerstvení.  Ze strany rakouského partnera byl natočen krátký spot z této prohlídky, který byl prezentován místní televizí. 

Fotogalerie