Ukončení cyklosezóny Jevišovka 2013


V sobotu 28.září 2013 se uskutečnilo již tradiční ukončení cyklosezóny 2013 na cyklotrase Brno – Vídeň, tentokrát v příhraniční obci Jevišovka v areálu volnočasových aktivit. Tento projekt byl podpořen z Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko jako aktivita projektu Na kole mezi Brnem a Vídní.

Za krásného slunečného podzimního počasí se sjelo do Jevišovky asi 320 účastníků. Při prezenci obdržel každý cyklista v Jevišovce upomínkový předmět formou daru  – cyklistickou lahev s logem cyklostezky Brno – Vídeň, propagační materiály obce Jevišovka, mikroregionu Hrušovansko a regionu Land um Laa s vyznačením cyklostezek. Obec připravila pro cyklisty 2 cyklookruhy v délce cca 6 km a 10 km po okolí Jevišovky.

Akci zahájila ve 13 hod. starostka obce Jevišovka paní Božena Bošiaková, k ní se pak připojili hosté - předseda CS B-V pan Vlastimil Helma, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pan Mgr. Václav Božek, CSc a Herbert Harrach, starosta sousední obce za hranicemi s Rakouskem.

V kulturní části vystoupil dětský soubor Jarabáček z Drnholce, dále zde bylo možno shlédnout 2 sportovní vystoupení – na klokaních botách a na stepech. K poslechu hrála živá hudba.

Po celé odpoledne zde bylo zajištěno bohaté občerstvení.

Akce byla velice zdařilá a cyklisté odjížděli spokojeni.
Fotogalerie