Ukončení cyklistické sezóny 2010 v Brodu nad Dyjí

V sobotu 2. října 2010 se v obci Brod nad Dyjí uskutečnilo tradiční ukončení sezóny na cyklistické stezce Brno – Vídeň. Akce se uskutečnila za spolupráce obce Brodu nad Dyjí a svazku obcí Cyklistická stezka Brno – Vídeň.
Odjezd, nebo-li start od haly Rondo v Brně byl  v 9,00 hod. ráno. Cestou se postupně přidávali další a další kolaři – obzvláště nepřehlédnutelná byla početná skupina cyklistů z Modřic. Po krátké zastávce a občerstvení  v Židlochovicích na náměstí pokračovali kolaři dále do Brodu nad Dyjí. Tam dorazili postupně kolem 12 hod. Z opačné strany – tedy z Hevlína, přijeli cyklisté rovněž kolem 12 hod.  Již tradičně se akce zúčastnili i přátelé  z Rakouska.

U prezence obdržel každý cyklista formou daru vodotěsný obal na doklady (s logem cyklostezky Brno – Vídeň a s vyznačením místa a roku akce) a dále propagační materiály obce Brod nad Dyjí s vyznačením cyklotras v okolí. Setkání zahájila starostka obce Brod nad Dyjí ing. Pavla Norková, která přivítala všechny zúčastněné, se zdravici vystoupil náměstek hejtmana JMK Mgr. Václav Božek, CSc. a zástupce svazku CS B-V ing. Libor Šrámek ukončil cyklistickou sezónu.

Pak následoval doprovodný kulturní program.  Se svou exhibicí vystoupil Josef Dressler – dvojnásobný mistr světa v biketrialu, mistr Evropy a 20-ti násobný mistr republiky. Svými kousky a triky na kole uchvátil všechny přítomné. Dále se zde předvedl na svém historickém kole a v dobovém oblečení pan Grbavič.  Po celou dobu trvání akce hrála k poslechu a později i k tanci živá hudba „kapela Merllin“, dále probíhala soutěž o nejlepší historické kolo a pro děti zde byla trampolína.

Všem přišlo vhod bohaté a hlavně velmi chutné občerstvení - prase na rožni, uzená cigára, speciality z jablek, jako např. štrúdl a jablečné placičky, dále pak bramborové placky, horký punč, grog, aj.
I když bylo celkem chladné počasí, odjížděli cyklisté velmi spokojeni. Akce se velice vydařila. Díky pečlivé přípravě ze strany paní starostky ing. Pavly Norkové a pana místostarosty Petra Kolaji a dobré organizaci a obětavosti ze strany zastupitelstva obce proběhlo vše bez závad. Za to patří zastupitelstvu obce Brod nad Dyjí velký dík. Kéž by takových akcí bylo více.
Popsané dokládají fotografie z akce.
Fotogalerie
 • 23. 8. 2022
  Ukončení sezóny na cyklostezce B...

  Ukončení sezóny se uskuteční na novém úseku v Rebešovicích.

   
  4. 8. 2022
  Rezervace cyklobusů

  Rezervace cyklobusů

   
  Všechny aktuality
 • září 2022
  poútstčtsone
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  Všechny akce
 • Anketa
  Využijete možnost dopravit se na rakouskou část cyklostezky cyklobusem z Brna? Využijete možnost dopravit se na rakouskou část cyklostezky cyklobusem z Brna?
   
  341
   
  78
   
  177
 • Cyklostezka Brno-Vídeň

  Cyklotrasa je na území ČR ve správě Cyklistické stezky Brno-Vídeň, dobrovolného svazku obcí v koridoru trasy.
  Sídlo a adresa:
  Cyklistická stezka Brno-Vídeň, dobrovolný svazek obcí
  Masarykova 100
  667 01 Židlochovice
  Kontakt:
  e-mail: info@brnoviden.cz
  T.: +420 776 771 689