Zahájení cyklistické sezóny 2011 v Žabčicích

V sobotu 21. května 2011 se uskutečnilo tradiční zahájení sezóny na cyklotrase Brno – Vídeň za spolupráce obce Žabčice a dobrovolného svazku obcí Cyklistická stezka Brno – Vídeň. A proč letos až 21. května a ne jak bylo tradicí – první sobotu v měsíci květnu? Jak jsme již informovali, o akci projevila zájem pouze obec Žabčice, ta však tradiční zahájení chtěla spojit se slavnostním otevřením areálu nového koupaliště v obci. Koupaliště vyrostlo přímo u cyklotrasy Brno - Vídeň a tak sem zavítá jistě nemálo kolařů, kteří pojedou  kolem  po cyklostezce a bude to pro ně jistě příjemné  zastavení.

Akce se tentokrát zúčastnil rekordní počet cyklistů – asi 700. Nejenže bylo hezké počasí, ale samozřejmě byli všichni zvědaví na nově vybudované koupaliště. Přítomné uvítal starosta obce Žabčice Mgr. Vladimír Šmerda a seznámil všechny s podrobnostmi o otvíraném koupališti. Dále přítomné pozdravil zástupce Brna v CS B-V Jiří Zorník a také předseda CS B-V Vlastimil Helma.

Po odpočítávání starosta obce automaticky otevřel bránu koupaliště a všichni návštěvníci – jak kolaři tak pěší, si mohli celý areál prohlédnout. Současně probíhal bohatý doprovodný program. Vystoupili zde mužský pěvecký sbor Šatavan, dále taneční skupina N-yoj! Rousínov, cimbálová muzika MAJERÁN a country kapela Krtek ze Střelic. Proběhla i letní módní přehlídka. Příjemnou atmosféru doplňovalo nejen bohaté občerstvení, ale i slunečné počasí. Cyklisté mohli dále absolvovat 2 připravené okruhy. Delší okruh asi 16 km vedl kolem rozhledny na kopci Výhon nad Židlochovicema a ten druhý kratší – asi 4 km zase kolem vinných sklepů v Žabčicích. I zde byla velice příjemná atmosféra a tak můžeme konstatovat, že zahájení cyklistické sezóny 2011 se vydařilo.

Podívejte se na několik fotografií z této akce.
Fotogalerie