Aktuality

Zkraťte si cestu, ignorujte značení

Výjimečně doporučujeme, ignorujte směrové značení a vydejte se po nových bezpečných úsecích, přírodou a bez aut. Jedná se o lokalitu Vranovice a Přibice, kde v loňském roce byly vybudovány nové hladké povrchy cyklostezky Brno Vídeň, avšak prozatím nejsou značeny novými směrovkami.

U závor doprava
Ve Vranovicích nejezděte přes železniční přejezd se závorami, trasa tudy vede k vlakovému nádraží a na rušnou komunikaci do Ivaně a Pasohlávek. Místo toho odbočte u závor do prava, mírně do kopce a u hřbitova vás čeká skvělá jízda po novém povrchu, který vede mezi poli. Zavede vás do Přibic, odtud dále do Ivaně a Pasohlávek.

A právě z Přibic je další skvělá zpráva
V těchto dnech byla v Přibicích dokončena oprava polní cesty, která spojuje úseky cklostezky ve směru na Ivaň v délce asi jednoho kilometru. „Za finanční podpory cyklostezky Brno Vídeň jsme nechali srovnat povrch a vyztužili jej recyklátem. Zlikvidovali jsme tak značně hluboké výmoly, způsobené erozí i těžkou zemědělskou technikou,“ upřesnil starosta Přibic Miroslav Effenberger. Cyklisté teď projedou po srovnané cestě až do Ivaně. Podle starosty se jedná o prozatímní opravu, Vybudování asfaltového napojení na nové úseky cyklotrasy Brno Vídeň bude totiž možné až po dokončení komplexních pozemkových úprav v obci.

Uzavírka v Opatovicích ještě nezačala
Průjezdná je zatím i Rajhradická ulice v Opatovicích na Brněnsku. Avizovaná rekonstrukce komunikace zatím nezačala, a tak cyklisté mají volný průjezd. Byť po kostrbatém povrchu, který je ale krátký a v zápětí navede cyklisty opět na novou afaltovou trasu cyklostezky Brno Vídeň.
-hum-