Aktuality

Zahájení sezóny na cyklostezce Brno-Vídeň

Sladké přivítání chystají hospodyňky z Hevlína pro účastníky peletonu, kteří se do obce sjedou první květnovou sobotu na zahájení sezony na cyklotrase Brno Vídeň. V kuchyních jim kynou domácí tvarohové koláče a budou tahat i těsto na jablečný štrúdl. Pro masožravce připravují tamní hasiči grilované flákoty masa, uzené domácí klobásy a pivo. Připravený je doprovodný program i výjižďka do historického centra Laa an der Thaya s průvodcem.
Z technických důvodů musela být zrušena exkurze do pivovaru Hubertus. Piva ale bude dost, truchlit netřeba.

Startujeme ráno, vracíme se večer
Start pelotonu cyklistů je v 8 hodin od brněnské haly Rondo a je volný. Podle značení cyklostezky pak vede kolem Svratky a zábavního centra Olympia do Modřic, dále do Židlochovic na náměstí, kde se zhruba v 9:30 k pelotonu přidají tamní kolaři. Přes další obce po cyklostezce zavede trasa cyklisty do Ivaně, kde mohou nabrat síly v hostinci na návsi a před 11 hodinou vyrazit k cíli přes Pasohlávky do Nového Přerova k Jáňovu dvoru. Příjezd cyklistů do Hevlína je plánován na 13 hodinu.

Program bude výživný
V Hevlíně na ně čeká odpočinek, jídlo, pití i mažoretky z Velkého Karlova a kapela Granit. Zájemci vyrazí ve 14 hodin do Rakouska, kde je průvodce seznámí s historickým centrem města, ukáže hasičskou zbrojnici a tamní partneři připravili i občerstvení, včetně piva z jejich pivovaru Hubertus. Původně plánovaná exkurze do pivovaru bohužel odpadá z technických důvodů. Po návratu do Hevlína se mohou účastníci dále bavit při muzice i dobrém jídle a pití.

Vlakem i s kolem

K cestě mohou využít i železniční dopravu v koridoru trasy, s možností přepravy kol. Vlak z Brna ve směru do Vranovic odjíždí v 9:10, ve směru do Hrušovan nad Jevišovkou a Novosedel odjíždí v 8:49. K návratu lze využít spoj, který odjíždí z Novosedel v 17:41nebo z Vranovic v 18:16 neb 19:16 hodin.