Aktuality

Šest stovek cyklistů zakončilo sezónu v Židlochovicích

Více než 600 vyznavačů cykloturistiky se v sobotu 24. září 2016 zúčastnilo ukončení sezóny na cyklotrase Brno-Vídeň. Slavnostní akce se konala v přírodní zahradě Robertovy vily v Židlochovicích a na kole až z Brna přijel i primátor Petr Vokřál.

Unikátní cyklotrasa, procházející územím jižní Moravy a dolnorakouské oblasti Weinviertel, je mezi cyklisty, ale i koloběžkáři a inlinisty velmi oblíbená. Na šest stovek lidí si tak slunečný podzimní den užilo nejen na kole po vytipovaných cyklotrasách, po nichž se podívali například na bývalé popraviště nebo k lesní knihobudce. Ale také při zahradním pikniku s burčákem a cimbálovou muzikou. K vidění byla krasojízda na historických kolech i akrobaté na gumovém laně, děti bavil klaun Čiko.


Provoz na cyklotrase dneškem zdaleka nekončí a bude pokračovat i přes nastávající chladnější období. To jen podtrhuje význam této cyklotrasy," okomentoval symbolický konec sezóny primátor Petr Vokřál. Díky mírnému klimatu, které panuje v oblasti jižní Moravy a dolních Rakous je totiž možné stezku využívat téměř celý rok. Patří také k nejvíce bezpečným trasám pro cyklisty v republice. „Přál bych si, aby v budoucnu mohli cyklisté stejně bezpečně jezdit i kolem celé Brněnské přehrady," dodal Petr Vokřál.


 

Cyklotrasa z Brna do Vídně vede přes Židlochovice, Pasohlávky a Nový Přerov k hraničnímu přechodu Hevlín/Laa an der Thaya a dále přes Mistelbach do Vídně. Na území České republiky cyklotrasu spravuje dobrovolný svazek obcí v koridoru trasy. V loni ji ke svým cestám využilo více než půl milionů lidí. Nyní je naším cílem uskutečnit značení cyklotrasy v Rakousku,“ zakončila předsedkyně svazku Jana Drápalová.


Předsedkyně Jana DrápalováJana Drápalová

Jan Vitula


Petr Vokřál
 

Zleva: Petr Vokřál, Jana Drápalová, Václav Božek, Jan Vitula, Vladimír Šmerda


-sed-
FOTO: Dagmar Sedláčková a Marie Schmerková

Ceny do slosovatelné ankety věnovali:

Vinařství Plaček Moravské Bránice,Rajhradské klášterní,Vinařství Flajšinger Židlochovice, Vinařství Husák Těšany, Vinařství Válka Nosislav, Město Židlochovice, PM BIKE - Petr Majkut Židlochovice, Hospoda U Vdolečka Přibice, Výletní restaurace Na 17ce Vranovice, Obec Vranovice, Zdraví u cesty Židlochovice, Pekárna Křížák Židlochovice, Agrosortiment Beneš Židlochovice, Cyklostezka Brno – Vídeň DSO.